Правдива історія. Частина №4

Правдива історія. Частина №4
«Процес монтажу на моєму подвір’ї»

.

Ну що ж, ми продовжуємо нашу правдиву розповідь про робота-газонокосарку.

Настав день процесу інсталяції мого робота-газонокосарки у мене на подвір’ї. Як тільки усе розвантажили з машини і представники компанії Al-Ko ступили ногою на моє подвір’я, я тільки додатково переконався, що зробив правильний вибір.

Тому що поведінка фахівців, їхні перші професійні кроки на моєму дворі, вселяли необхідний спокій, розвіювали мої острахи та мої сумніви так, як це роблять стюардеси в салоні літака або командир екіпажу своїм голосом перед зльотом літака.

Перше, що мене дуже вразило — це сам момент, коли цей апарат витягнули з упаковки та його вигляд, а саме: його дизайн та обтічність форм. Він був зроблений так, як якийсь лунохід або спортивний булліт, тому що, корпус був зроблений настільки обтікаюче, щоб не виникало жодних зачепів під час його роботи.

Хочу сказати Вам, що це сама більша проблема будь-якого робота, який би він не був, які би програми він не мав, але якщо він буде зупинятися чи вночі, чи тоді, коли Ви вже покинули своє подвір’я — його ніхто без вас не запустить знову. Тобто, це є проблема і тому корпус повинен бути настільки продуманим, щоб цих зачепів було мінімум.

Потім, що мене дуже вразило, це задні та передні колеса, протектори задніх коліс. До речі, передні колеса зроблені настільки конструктивно та рухомо, що в будь-який момент, в будь-якій ситуації він вивертає або вліво, або вправо, або розвертається на 180 градусів, або навіть на 360.

А тепер ще трохи зупинюся на цих протекторах. Так от, до речі, за весь час, що він в мене працює, він завдяки цим колесам, протекторам цих коліс, жодного разу не забуксував. Але повірте мені, що він косить і вночі, і в дощ, і в росу, і в туман, і бувають моменти, що він мав би пробуксовувати.

Окрім того сам загальний вигляд вселяв, випромінював почуття німецької якості та їхньої надійності.

Зараз Ви знаходитеся на одному із сайтів Компанії «ЕКОНОМТЕПЛО», яка займається інноваційними технологіями. Тож що на початок інсталяції прибули представники Компанії «ЕКОНОМТЕПЛО» так само, як і представники сервісу Al-Ko у Львівській області, для того, щоб ближче познайомитися з технологією, з монтажем і взагалі пройти майстер-клас у такого професіонала, який прибув з Києва. Нагадую, що це один з найкращих спеціалістів по роботах-газонокосарках в Україні.

У підсумку, на початок інсталяції, яка розпочалася в 11-00 ранку, були присутні 8 чоловік, але тим не менше, за один день не вдалося прокласти обмежувальний кабель і обійти правильно всі рослини на моєму подвір’ї.

Тобто, не все так просто, як можна було б подумати на перший погляд.

І далеко не так просто, як виглядає дівчина блондинка в інтернеті на ролику. Тому прокладання мережі обмежувального кабелю по периметру було продовжено на наступний день.

Хочу сказати, що не зважаючи на те, що представники львівського сервісу Al-Ko і представники компанії приїхали з різними цілями: одні – щоб налаштувати роботу газонокосарки, інші — щоб навчатись та ознайомитись з технологією, проте в прокладанні траси обмежувального кабелю брали участь всі присутні.

Під час прокладання обмежувального кабелю було допущено багато помилок, які відразу ж виправлялися завдяки представнику Al-Ko, який прибув спеціально на момент інсталяції для того, щоб провести майстер-клас.

Відразу вияснилося, що існують сотні нюансів і тисячі варіантів наробити дурниць при прокладанні цього обмежувального кабелю, що є як і серцем так і мозком всієї технології.
От тоді, повторно, я усвідомив в яку халепу міг потрапити, викинувши біля 2000 доларів, якщо б придбав такий апарат в Ізраїлі або в Москві, або в Польщі.

Коли б, надивившись відео-роликів, вирішив сам проводити таку інсталяцію.

Окрім того 8 чоловік, в тому числі найкращий фахівець України на момент завершення запуску, були настільки виснаженими, що здавалось ноги їх не слухають, і все ж таки, їм не вдалось повністю зробити запуск навіть за два дні, котрі тривали до 23 ночі.

Також перший запуск означає, що по всій ділянці, по всьому периметру, по всій території повинен бути правильно прокладений кабель, обведені квіти і просто, щоб робот зрушив з місця, з якоїсь там енної спроби.

Це називається перший запуск.

Є ще один нюанс: для того, щоб траса була завершеною, нам не вистачило декілька разів ні кабелю, ні монтажних кілочків і мені доводилося декілька разів самостійно їздити та вирішувати ці питання.

Дуже добре, знову ж таки, що був спеціаліст, який має надзвичайний досвід і який підказав, як вийти в такому випадку з такої ситуації тому, що ми не могли чекати, коли нам через наступний день, або через півтора дня відправлять ці запчастини з Києва.

Після цього, коли траса була повністю прокладена і перша фаза була завершена, відбувся запуск, тобто робот рушив з місця, що було надзвичайно фантастичним видовищем особисто для мене, але розпочалася ще більш складна та фантастична фаза монтажу.

А саме, я маю на увазі корекцію маршруту робота, під час якої потрібно було десятки разів перекладати цей корекційний кабель та розпочинати все спочатку тому, що, наприклад, якщо десь він не проходив, десь він зачіпав щось, він зупинявся і постійно треба було починати з точки старту.

Я думаю, що кожна людина, яка брала участь в процесі намотала не менше 30 кілометрів за період часу на моєму подвір’ї, тобто повернення, дальше контроль, як він іде, де зупиняється, повернення робота знову на базу та корекція маршруту.

Під час цих всіх складних робіт представникам Компанії «ЕКОНОМТЕПЛО» настільки сподобався сам принцип роботи, технології та сам агрегат, що вони вирішили започаткувати в своїй компанії новий вид діяльності, новий напрямок присвячений роботам-газонокосаркам.

Після завершення робіт був підписаний договір про співпрацю між Компанією SOLO by Al-Ko та Компанією «ЕКОНОМТЕПЛО». Також спеціалісти Компанії «ЕКОНОМТЕПЛО» пройшли спеціалізоване навчання в Києві і отримали кваліфікаційні сертифікати.

Компанія «ЕКОНОМТЕПЛО» стала офіційним представником SOLO by Al-Ko у Львівській області. До речі, під час монтажу стався дуже цікавий випадок, який, знову ж таки, дав мені можливість переконатися в тому, що я зробив правильний вибір, придбавши цей агрегат саме в компанії Al-Ko.

Справа в тому, що тоді, коли вже все було запущено, коли був проведений вже практично монтаж, повністю прокладений кабель, замкнувся вже контур, після цього, коли робот почав робити перші робочі кроки, десь впродовж 3 днів він постійно висвітлював помилку, він не бачив власне цього контуру.

Для того, щоб нам зрозуміти в чому причина, необхідно було представникам Компанії «ЕКОНОМТЕПЛО», оскільки київські спеціалісти вже поїхали, перекласти по-новому кабель, збільшити його товщину, знову ж таки витративши на це все близько тижня часу, і зробивши ще море таких експериментальних нюансів, які мали б усунути цю проблему. Насправді проблема була безвихідна і, тоді компанія Al-Ko надіслала інший комплект робота-газонокосарки.

На наступний день, коли прийшов інший комплект, відразу з’ясувалася причина — була замінена деталь і все запрацювало, як швейцарський годинник. Тепер уявіть собі іншу картину, якщо б це була не компанія Al-Ko, якщо б я реалізував інші свої наміри, щоб тоді відбулося? Я би просто на нього дивився і все… І гроші б пропали, і машина не працювала б.

Як виглядала проблема.

Робот заряджався 2,5 години, повертався на базу і через певний період часу, мав стартувати в задану точку, але він цього не робив, нікуди не їхав тому, що не бачив: ні площі, ні периметру, абсолютно нічого.

Це до речі дуже наглядний приклад того, як компанія Al-Ko вирішує проблеми замовника.
Дуже важливо для мене, як замовника, почути в такі моменти відчаю слова: «щоб я не переживав, що найближчим часом, буквально через пів години, мені з Києва у Львів буде передано інший комплект робота».

Ось так насправді відбувається такий монтаж, така інсталяція апарату, скільки труднощів може з’явитися і яким чином можна вийти з цієї ситуації, я вже розказав.

В наступному відео я розповім Вам про перші враження від роботи робота-газонокосарки.
Це буде остання наша зустріч, останній мій коментар, а далі Компанія «ЕКОНОМТЕПЛО» буде цим займатися і вони будуть Вам показувати різні варіанти його роботи, що він може насправді, а я просто розповім наступний раз про свої враження, як він звільнив мене від рабської праці.