Догляд за газоном

Зелений, доглянутий, правильно підстрижений газон — окраса будь-якого господарства. Догляд за газоном — справа, що вимагає часу та відповідальності. Згідно рекомендацій садівників проводити стрижку газону необхідно проводити регулярно. На весні й восени стрижка газону проводиться частіше, ніж влітку. Проте, якщо літо дощове, то регулярність скошування трави варто збільшити. Підстригати газон потрібно в суху й теплу погоду, щоб на газоні не залишалось слідів від газонокосарки, а сам прилад не забивався мокрою травою.

Для того, щоб газон мав зразковий вигляд доведеться або самостійно з допомогою газонокосарки скошувати траву, або ж знайти виконавця для послуги стрижка газонів.

Спеціалісти розрізняють догляд за газоном:

  • Молодим – першого року сходження, або щойно укладеним. Такий газон варто прискіпливо доглядати, за посушливої погоди не пропускати поливів. А після достатнього сходження та досягнення травою висоти в 10-12 см. проводити скошування. Особливі вимоги догляду за молодим газоном є до газонокосарок. Перше скошування має проводитись добре заточеними ножами, щоб не травмувати молоду траву та не виривати ще не глибоко пророслі в землю кореневища. Рекомендуємо застосовувати косарки для трави із ємністю для збору покосу, таким чином менше травмуватиметься покошений газон і не потрібно буде додатково загрібати скошену траву.
  • Другого та наступних років життя –після зимівлі останній сніг варто рівномірно розподілити по усій поверхні газону для уникнення пошкоджень окремих ділянок. Також ранньою весною, до повного просихання ґрунту не варто створювати механічного навантаження на газон, бо трава ще дуже слабка і може пошкодитись. Після підсихання ґрунту прийшов час братись до прочісування газону, а коли трава проросте вище необхідної висоти, час братись за скошування газону.

Догляд за газоном різниться в залежності від пори року. На початку весни починаючи з відступу морозів, необхідно забрати залишки снігу, прочесати газон віялоподібними граблями, а після цілковитого просихання землі зайнятись прибиранням минулорічного сміття. Пізньою весною приходить час до підстригання газону, внесення добрив та засобів боротьби із бур’янами. Влітку найважливішими діями по догляду за газоном залишаються регулярне підливання в часи засухи та постійне підстригання. Варто зазначити, що коротка трава боїться посухи, тому після підстригання треба слідкування за поливанням газону. Восени догляд за газоном полягає, в основному, у регулярному згрібанні опалого листя та підготовці газону до зими -для того необхідно підживити ґрунт, провести дренажні роботи.

Перед зимівлею варто провести останнє скошування трави, бажано, до приходу перших морозів, при цьому слід залишити траву достатньо високою.

Догляд за газоном, як виявляється, справа доволі відповідальна, яка вимагає чималих часових витрат. На послуги косіння трави ціна є доволі доступною, проте, користування такими послугами на постійній основі перепаде в добрячу копійку. Косіння трави ціна, якого вища, ніж середня на ринку мало б виконуватись професійним садівником.

Компанія «Домашній робот» пропонує універсальний вихід, як зберегти свій газон ідеально доглянутим і водночас зекономити час на догляді за ним – робот газонокосарка, автоматично підстригатиме Ваш газон. Робот газонокосарка також дозволить відмовитись від послуг стрижки трави та зекономити на витратах на ці послуги.